Co se stalo na zemi?

Za dob našich babiček a dědečků, ale i některých z nás se nechodilo každý den na nákupy a přesto jsme tu. Další generace. Jenže co se za tu dobu stalo?

Nákupy máme jako denní rituály, procházky po obchodních centrech, pod zářícími reflektory místo slunce. Do obchodu jsme šli naposled v sobotu dopoledne a o svátcích bylo zavřeno. Dnes se zlobíme když na nějaký den jsou obchody zavřené.

Plné košíky, ale…

V nákupních koších se hromadí nepřeberné množství mnohdy nepotřebných potravin. Bohužel bez živin, vitamínů a s napodobeninami čehosi. Zabalené do umělohmotných obalů se zárukou na několik měsíců či let. Buchty nám vydrží rok, uzeniny vakuované ve vodě až půl roku. Hmmm. A to nemluvě o mase v chladících vitrínách. Šunku nám zabalí do igelitového papíru a pak ještě do igelitu, to abychom po cestě domu neviděli, jak mění barvu. My chodili se síťovkou, kde z dírek koukaly rohlíky a šunka zabalená v papíru, ikdyž byla jen v pátek neměnila barvu. Oplatky zabalené do třech obalů, aby tu dlouhou dobu trvanlivosti přežily. Babička i máma pekly koláče a šlehaly nám tvaroh s kakaem. Nevaříme, chodíme do fast foodu, vlastně do občerstvení jen s anglickým názvem, to abychom byli světoví. S jídlem plných náhražek a jedů. Jsme nemocní, naše děti možná už víc než dospělí. A stále se ptáme proč? Je to prosté. Jíme jedy zabalené do jedů…

Zvykli jsme si na obrovský komfort na úkor zdraví a naší Země. Odpadky se hází do lesů, řek, pálí se ve spalovnách a zaváží se pod zem. Toto nejspíš nejde zastavit. Ale tímto komfortem se vlastně připravujeme o čisté ovzduší, vodu, lesy a půdu. Vše co k životu na Zemi potřebujeme. Bez nich bychom nežili. V jakém světě budou žít naše děti, vnoučata,…my?

Není nám to jedno!

Není nám to jedno. Proto jsme začali sami od sebe. Sami si pečeme pečivo a věřte, nezabere to moc času. A jak chutná  Nakupujeme u prověřeného řezníka šunku do vlastních krabiček. Mléko si natočíme do naší malované sklenice z mlékomatu. Vyrobíme i vlastní Nutelu, dokonce i kokosové mléko. A odpad ? Minimální. Ovšem, ještě se máme co učit.

A i Vám nabízíme kousek toho kvalitního komfortu, s trochou vlastní námahy 

Navštivte náš bezobalový obchůdek v Třebíči a my Vám nasypem.

Kružíkovic sypané potraviny

V. Nezvala 87/20, 674 01 Třebíč
+420 774 415 316
[email protected]

 

Provozní doba:

Pondělí – Pátek: 9:00 – 17:00
Sobota, Neděle: ZAVŘENO